Vib Otel’den YouTuber Nadine ile Antalya Tanıtımı

 

Antalya turizmde ülkemizin en önemli destinasyonu. Ülkemize gelen her üç turistten biri Antalya’ya geliyor. Antalya adeta ülkemizin misafir odası…

Turizm destinasyonu için en önemli şey tanıtımdır. Bunu hepimiz biliyoruz. Antalya’da da tanıtım için çalışan şirketler, vakıflar, STK’lar bulunuyor. Çalışmalarını yakından takip ediyoruz.

Ancak Antalya’nın tek bir elden tanıtıldığı bir web sitesi bile bulunmazken Marsilya Belediyesi web sitesinin 10 farklı dilde yayın yaptığını görünce hayıflanmadan edemiyoruz.

Antalya’nın tek bir elden tanıtıldığı sosyal medya mecraları bulunmazken İsveç Tanıtım Bürosu 2012 yılında “İsveç’in Sesi” adıyla başlattığı projede vatandaşlar @sweden’ı 1 haftalığına kullanarak ülke tanıtımını bizzat kendileri yapmışlardır. (Proje yönetiminin elbette @sweden’ı kullanacaklardan birtakım beklentileri var: İsveç’i tanıtmak, İsveç’i 140 karakter içine en ilginç, en eğlenceli ve en güzel şekilde sığdırmak, aktif bir Twitter kullanıcısı olmak, vb.)

Tanıtım için herkesin bir şeyler yaptığını, başarılı olduğunu da ifade ettiklerini görüyoruz. Sonuçlar tartışılır. Ancak günümüz dünyasında geleneksel yöntemlerle farklı sonuçlar beklemek yersiz oluyor. Fuar standlarında kalabalık katılım ile “güç birliği” mesajları görüntü birliğinden öteye geçip potansiyel turistlerde nasıl bir etki bırakıyordur bilemiyoruz. Katalog, broşür, magnet ve anahtarlık dağıtarak fuarların çok başarılı geçtiğini söylemek belli ki artık yetmiyor.

Hiç mi yeni tanıtım yöntemleri uygulanmıyor? Kısmen uygulayanlar var. Hayal kırıklığı yaşadıklarımızda vay be dediklerimizde var. Hayal kırıklığı yaşadıklarımız biz de kalsın (Antalya’yı tanıtmak için kamu finansmanı ile getirilen ancak geldikleri oteli tanıtan bloggerlar gibi) biz hoşumuza gideni paylaşalım.

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Best Western Vib Otel, YouTuber Nadine Sykora’yı Antalya’ya getirip YouTube kanalında tanıtmasını sağlamış.

YouTube’da 430 binden fazla takipçisi olan Nadine seyahat endüstrisine yönelik etkinliklerde de konuşmacı olarak yer alırken birçok önemli yayın kuruluşu için de içerikler üretiyor. Merak edenler web sayfasını buradan ziyaret edebilirler.

Nadine’nin “I CAN’T BELIEVE this is TURKEY!! | Antalya, Turkey” başlıklı videosu kısa sürede 47 binin üzerinde görüntülenmiş. 7 dakikalık videoda otelde tanıtılırken, Perge, Side, Aspendos tanıtımları da öne çıkıyor.

Bu çalışmayı gerçekleştiren Best Western Vib Otel yönetimini tebrik ederiz. Benzer tanıtım faaliyetlerinin de artmasını bekliyoruz.

Gönül istiyor ki bu çalışmalar tek bir elden profesyonelce “güç birliği” şeklinde olsun…

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir