Wings for Life Dünya Yarışı’nın Türkiye ayağı Alanya’da koşulacak

Antalya bölgesi son yıllarda dünyanın en gözde spor merkezlerinden biri haline geldi. Sadece devre arasında kamp yapan bin 500 futbol takımı değil. Birçok spor branşından onbinlerce sporcuya evsahipliği yapıyor Antalya. Bu özelliğiyle her zaman göz önünde ve ilgi odağı.

Antalya’nın Alanya ilçesi önümüzdeki günlerde dünya çapında bir etkinliğe sahne olacak; Wings for Life World Run.

Türkiye’de sadece Alanya’da yapılacak.

Dünyanın dört bir yanında insanlar aynı anda koşacak. Türkiye’de ise bu koşu sadece Alanya’da yapılacak. Alanya ve ülkemiz için benzersiz bir tanıtım.

Etkinlikten elde edilen gelirlerin tamamı omurilik yaralanmalarının tedavisinde kullanılacak.

Bir anlamda dünyanın dört bir yanındaki sporcular, koşamayanlar için koşacak.

4 Mayıs 2014’te Türkiye Saati ile 13:00’de ve dünyanın her yerinde eş zamanlarda binlerce yarışmacı dünya çapındaki kırka kadar parkurda koşmaya başlayacaklar. O gün dünya tek yürek olacak.

Wings for Life Dünya Yarışı ilk kere koşanlardan tutkulu amatörlere ve profesyonel sporculara kadar her seviyedeki koşuculara açık.

Katılma

Dünyanın ilk eş zamanlı koşu etkinliği olan Wings For Life Dünya Koşusu herkese dünya çapında arkadaşlarına, profesyonel sporculara, olimpiyat sporcularına karşı koşma fırsatı veriyor. Sağlık durumu el verdiği ve en az 18 yaşında olduğu sürece her yerde herkes katılabilir.

Wings For Life Dünya Koşusu’na katılmak istiyorsan, kayıt için son tarih 20 Nisan 2014 TSİ 15:00’dır. Ama eğer banka havalesiyle ödeme yapıyorsan kaydını 4 Nisan 2014 TSİ 15:00’a kadar tamamlamalısın. 23 Şubat’tan önce kaydolursan yarış numaranın üzerine ismin yazılacaktır.

Detaylı Bilgi için; http://www.wingsforlifeworldrun.com

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir