Yeşil Bursa, Beton Antalya

Bursa’nın Nilüfer Belediyesi ile iligi aşağıdaki haber gözümüze çarpmıştı… Böyle şeylerin Antalya’da uygulanması çok mu zor?

Yoksa bu tür uygulamaları düşünecek ve uygulatacak vizyonerler mi yok?… Yorum da cevapta sizde kalsın…

“Nilüfer’de çevre bilincini geliştirmek amacıyla çok yönlü çalışmalar yürüten Nilüfer Belediyesi’nin, bu kapsamda 10 yıldır organize ettiği En Güzel Bahçe Yarışmaları ile ağaçlandırma kampanyası başlıyor.

Her yıl Nilüferlilerin yarattıkları cennet gibi bahçelerle katıldıkları ve en güzel ev bahçesi, site bahçesi ve fabrika bahçesi olmak üzere üç ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada, başvurular 22 Nisan 2011 tarihine kadar sürecek. Başvuran ev-site ve fabrika bahçeleri jüri tarafından değerlendirildikten sonra 27 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenecek tören ile ödüller sahiplerini bulacak.

En güzel ev ve site bahçesi yarışmasında müracaatlar Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne, En Güzel Fabrika Bahçesi kategorisinde ise müracaatlar Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Merkezi’ne ve Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne yapılabilecek.

Fabrika kategorisinde para ödülünün verilmediği yarışmada bu yıl en güzel site bahçesi kategorisinde; birinciye 600 TL, ikinciye 350 TL, üçüncüye 250 TL ve 3 mansiyona da 150’şer TL para ödülü ile plaketler ve katılım belgeleri verilecek. En güzel ev bahçesi kategorisinde ise birinciye 400, ikinciye 300, üçüncüye 200 TL ve mansiyonlara da 100 TL ödül verilecek.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 10 yıldır aralıksız olarak gerçekleştirdikleri yarışmayla amaçlarının yeşil bir Nilüfer yaratmak olduğunu belirterek, “Doğa ile barışık evler, siteler ve sanayi bölgeleri yaratmak istiyoruz. Bu yarışmayla yeşil ile iç içe ev-site ve fabrikalar ortaya çıkıyor. Bu da bizlere gurur veriyor. Bu yüzden tüm Nilüferlileri bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Öte yandan “Dikeceğimiz Her Fidan Çocuklarımızın Geleceğidir” sloganıyla her yıl binlerce fidan diken Nilüfer Belediyesi, bu yıl da ağaçlandırma sezonunun startını verdi. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul öğrencileri, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların katılımıyla yapılacak olan fidan dikme kampanyaları 31 Mart’a kadar devam edecek. Ağaçlandırma kampanyası çerçevesinde Nilüferlilere ücretsiz fidan dağıtımı da yapılacak.”

Kaynak: http://arkitera.com/y1285

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir