“…yeter ki koş”

Antalya önümüzdeki günlerde çok önemli bir etkinliğe sahne alacak: Runtalya Maratonu

Yedi yıl önce hayata geçirilen Runtalya Maratonu 5 kıta, 45 ülkeden gelen sporcularla evrensel bir yarış olma yolunda hedefine doğru ilerliyor.

‘’RUNTALYA MARATON’’u; Maraton, Yarı Maraton, 10 Km koşusu, Tekerlekli Sandalye ile Engelliler koşusu, Halk Koşusu ve Minik Adımlar koşusu olmak üzere 6 kategoriden oluşuyor.

Runtalya güzergâhı yurt içinden ve yurt dışından birçok uzman tarafından koşulabilecek en güzel Maraton parkurlarından biri olarak değerlendiriliyor.

Marathon güzergâhı 100.yıl Bulvarı, Konyaaltı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Caddesi, Işıklar, Eski Lara Yolu, Fener, Lara Sahil Yolu ve Kundu bölgesini izlemekte olup, Yarı Maraton, 10 Km koşusu ve Halk Koşusu için özel dönüş noktaları bulunuyor.

Koşucular için en elverişli hava şartlarının olması sebebiyle Marathon her yıl Mart ayının ilk haftasında gerçekleşiyor.

42,195 km’lik güzergâh üzerine toplam 30 ihtiyaç noktası kurulurken bu noktalardan Sporculara yaklaşık 36 bin şişe su, 5 bin enerji içeceği, 5 ton meyve, 5 bin Simit, 11 bin Sünger sunuluyor. Yıllardır koşucular tarafından olmazsa olmazı olarak kabul edilen 170 kişilik animasyon ekibi, Maraton’u renklendirmek ve daha eğlenceli kılmak için güzergâh boyunca farklı gösteriler sunuyor.

Runtalya Maratonu “…yeter ki koş!” sloganıyla tüm profesyonel ve amatör koşucuları, sporseverleri ve Antalya Halkını ‘’sağlığın için, yardım için, kalbin için, mutluluk için, sigaraya hayır için, hayvanlar için, yaşamak için, hayat için…’’ hangi sebeple olursa olsun “…yeter ki koş!” demeye davet ediyor.

Tarih 4 Mart 2012

Son başvuru tarihi 29 Şubat 2012

Ayrıntılı bilgi için : http://www.runtalya.com.tr/yaris-bilgileri.html

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir