Yıkılmadan Önce Son Bir Kez

Stadımıza veda zamanı!

1940’lı yıllardan bu yana Antalya’da futbolun kalbinin attığı yer olan Antalya Atatürk Stadı, önümüzdeki günlerde yıkılacak.

Uzun yıllardır kırmızı-beyazlı takımımızın acı tatlı anılarına evsahipliği yapan stadımıza görkemli bir törenle veda etsek ne güzel olur.

Menderes Türel başkanımızdan ricamız bu buluşmaya öncülük etmesi.

Gelmiş geçmiş tüm Antalyaspor camiasının yaşayan isimlerini böyle bir törenle son kez Antalya Atatürk Stadyumu’nda buluşturması.

Stadyumda hangimizin anısı yoktur ki… Babalarımızla, ağabeylerimizle izlediğimiz maçlar hafızamızda daha dün gibi sıcaklığını korumaktadır. Bazen Antalyasporumuz için bazen de 23 Nisan ve 19 Mayıs törenleri için yerimizi alırdık.

Antalyaspor’un efsane isimlerinin tamamını saymaya elbette bizim yaşımız yetmez… Ama Kelebek Levent, Sancar, Adnan, Büyük Şenol, Abdülkerim, Burhan, Nuri, Fazlı, Rüştü, Burak ve daha nicelerini izlemişliğimiz vardır.

Karşıyaka, Mersin, Bursa, Denizli, Werder Bremen gibi unutulmaz maçları dün gibi hatırlarız.

Fotoğraf 07 Harfli blog’tan alınmıştır.

İstiyoruz ki stadımızın yıkım töreni 7’Den 70’e tüm Antalyasporlulları bir araya getirsin. Malzemecisinden topçusuna, taraftarından teknik kadrosuna ve yöneticilerine herkesin bir araya geldiği bir şölen olsun…

Hepimiz stadın çimlerine oturup dinleyelim… Eski başkanlar, hocalar, futbolcular, yöneticiler, taraftarlar anılarını anlatsınlar. O günlere gidelim…

Hüseyin Çimrin ağabey’den stadın kuruluş hikayesini dinleyelim.

Atatürk Stadının koridorlarından, salonlarından şampiyonlar çıkaran eskrimcileri, jimnastikçileri, okçuları, bisikletçiler, masa tenisçilerini, boksörleri, tekvandocuları, judocuları, karatecileri de çağıralım…

Böyle bir buluşma belki de Antalyaspor tribünlerinde yıllardır özlenen birlikteliğe, dayanışmaya da vesile olur. Bu günlerde beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç yok mu?

İster Süper Lig’de ister amatör kümede mücadele etsin Antalyaspor kentimizin takımı…

3 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir