Zengin Bir Tarihe ve Kültürel Mirasa Sahibiz

Vali Yazıcı, tarihi Kaleiçi’nde bulunan Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Vali Yazıcı ziyaretinde Antalya’nın eşsiz iklimi, doğal güzellikleri kadar zengin bir tarihe ve kültürel mirasa sahip olduğunu belirtti.

Vali Ersin Yazıcı, tarihi Kaleiçi’nde bulunan Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İlk ziyaretini Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne gerçekleştiren Vali Yazıcı, kurumun hizmet binasını gezdi. Kurum Müdürü Melike Gül’den çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, Antalya’nın eşsiz iklimi, doğal güzellikleri kadar zengin bir tarihe ve kültürel mirasa sahip olduğunu belirtti. İkinci ziyaretini Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’ne gerçekleştiren Vali Yazıcı, hizmet binasını gezerek Müdür Vekili Handan Kısır’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Coğrafyamızın Bize Sunduğu Avantajları Ön Plana Çıkarmalıyız

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı, kentin kültür ve turizm potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilerek tanıtılması noktasında titiz çalışmalar yürüttüklerini belirterek; “Antalya’mız eşsiz iklimi ve doğal güzellikleriyle adeta bir yeryüzü cenneti. Birçok medeniyetin eserlerini içinde bulunduran, en çok antik kente sahip şehir. Zengin bir tarihi ve kültürel mirası içinde barındıran şehrimizde çok sayıda tarihi eser mevcut. Bu konuda çok büyük bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli alternatif turizm ile değere dönüştürmek istiyoruz. Biliyoruz ki artık günümüzde insanların tatil beklentileri değişti. İnsanlar artık tatillerinde kültürle doğayla buluşmak istiyor. Onun için elimizde bulunan potansiyelleri değerlendirerek coğrafyamızın bize sunduğu avantajlarımızı mutlaka ön plana çıkarmalıyız. Bu noktada eserlerin turizme kazandırılması ve gelecek nesillere aktarılması için çalışmalarımız her daim devam edecek.” dedi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir