Akra Caz Festivali muhteşem Dany Brillant konseri ile başladı

Caz ve dünya müziğinin ünlü isimlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam eden Antalya Akra Caz Festivali, Yekta Kopan’ın açılış konuşmasının ardından nostaljik şarkıların yanı sıra; Latin, salsa, swing ve caz melodilerinin hakim olduğu parçalara hayat veren Dany Brillant’ın konseriyle başladı.

Küba, Porto Riko, Akdeniz ve Fransız ritimlerini cazla harmanladığı, canlı ve bir o kadar duygu yüklü şarkılarıyla muhteşem bir enerji yakalayan Dany Brillant izleyicileri de sahneye alarak dakikalarca dans etti.

“Şehir, Caz, Festival”

Caz ve dünya müziğinin ünlü isimlerini sanatseverlerle buluşturan Antalya Akra Caz Festivali, yedinci yılında konserlerin yanı sıra “Şehir, Caz, Festival” temalı “Akra Jazz Talks” söyleşine de ev sahipliği yaptı.

Program yapımcısı ve yazar Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde düzenlenen “Akra Jazz Talks”un bu yılki konukları; piyanist-besteci Ercüment Orkut, caz şarkıcısı-akademisyen Ece Göksu, gitarist-besteci Cenk Erdoğan ve kültür sanat programcısı-yazar Aysun Öz.

Festivallerin şehirlerin kültürel ve sosyal dokusuna etkisinin, konukların deneyimlerinden yola çıkılarak konuşulduğu bu özel söyleşi, Antalya Akra Hotel Urban Social Lounge’da halka açık olarak gerçekleşti.

Akra Hotel tarafından düzenlenen, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu 7. Antalya Akra Caz Festivali, 24 Mayıs – 12 Haziran 2024 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotel‘in açık hava sahnesinde gerçekleşecek.

Program için 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir