Alışverişinizi Marketten Yaparsınız Ama Cenazenize Mahallenin Bakkalı Gelir

Geçtiğimiz hafta yine şehiriçi AVM haberleri gündemi oluşturdu…
Mevlana Caddesi üzerinde bulunan eski Tekel Binalarının AVM olacağı yönündeki haberlere tepkiler gecikmedi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Abdullah Sevimçok’un da açıklamalarını okuduk. Bu sefer sadece açıklama ile kalmayacağı ve Antalya esnafı’nın stickerla tepkisini göstermeye başlayacağı belirtilmiş.

Başkan Sevimçok, hükümetin bu kararına tepkili olduklarını ifade etti. Şehir merkezine hiçbir zaman alışveriş merkezi yapılması taraftarı olmadıklarının altını çizen Sevimçok, ‘AVM’ler konusunda duruşumuz net, şehir merkezinde asla istemiyoruz. Bizim Antalya’da ticarete karşı olduğumuzu söyleyenler bile oldu, bizim derdimiz ticareti önlemek değil, esnafın hakkını korumak. Kent merkezindeki AVM’lerin yeri şimdiye kadar yanlıştı, şimdiden sonra da aynı hataların yapılmasını istemiyoruz. Biz tekel binasına AVM yapılmaması için eylem başlatacağız. İlk tepkimizi stickerlarla göstereceğiz.’ dedi.

Mevlana Caddesi’ndeki trafik yoğunluğunun alışveriş merkezinin yükünü kaldıramayacağını, aynı zamanda şehrin estetiğini bozacağını dile getiren Sevimçok, “Bu işyeri AVM’lere ve AVM’lere destek verenlere karşıdır” yazılı stickerlar bastıracaklarını ve bunları tüm esnafa dağıtarak, camlarına yapıştırmalarını isteyeceklerini açıkladı. Esnaftan destek beklediklerini de vurgulayan Sevimçok, ‘Esnaf yanımızda olursa sesimizi gür bir şekilde çıkartırız. Artık söylemlerin eyleme dönüşme zamanı.’ ifadelerini kullandı.

Bu haberlerde her defasında bize bu cümleyi hatırlatıyor:

“Alışverişinizi Marketten Yaparsınız Ama Cenazenize Mahallenin Bakkalı Gelir.”

Bu konuda daha önce yazdığımız yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz;

Müjde, Antalya’ya İki Yeni Kültür Merkezi Daha Geliyor

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir