Atatürk Stadyumu’na Görkemli Veda

“İstiyoruz ki stadımızın yıkım töreni 7’Den 70’e tüm Antalyasporlulları bir araya getirsin. Malzemecisinden topçusuna, taraftarından teknik kadrosuna ve yöneticilerine herkesin bir araya geldiği bir şölen olsun…” demiştik.
Dileğimiz kabul oldu.

Her Antalyalının hafızasında unutulmaz anılar bırakan Atatürk Stadyumu’nun, Antalya Kent Müzesi Projesi kapsamında yıkımına başlandı. Yıkım törenine katılan yüzlerce Antalyalı tarihi ana tanıklık ederken, sevinç ve hüznü aynı anda yaşadı. Başkan Türel, “Türkiye’de ilk kez yıkılan bir stadyumun alanı halka açık park olacak” dedi.

Antalya mutluluğu ve hüznü bir arada yaşadı. Şehrin yıllardır özlemini çektiği kent müzesi projesinin ilk adımı atıldı. Proje içinde gösteri ve konser alanı olarak yer alacak olan Atatürk Stadyumu’na ilk kazma vuruldu. Yıkım törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyasporlu taraftarlar, Antalyasporlu eski futbolcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Antalyalılar, bu tarihi ana tanıklık etmek üzere Atatürk Stadı’ndaydı. Birçok Antalyalı, paha biçilmez hatıraları bulunan stadın yıkım töreninde duygusal anlar yaşandı. 50 yıldır unutulmaz maçlara, törenlere ev sahipliği yapan stadyumdaki anıları gözlerinde canlanan Antalyalılar, sevinç ve hüznü bir arada yaşadı. Stadyumun çimlerinde gezen, tribünlerinde hatıra fotoğrafı çektiren Antalyalılar emektar stadyuma hep bir ağızdan “Akdeniz Akşamları” isimli şarkıyı söyleyerek veda etti.

İlk kazmayı Türel vurdu

Göz yaşları, alkış ve mutluluğun birbirine karıştığı yıkım töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yıllarca maçları izlediği tribüne ilk kazmayı vurdu.  Başkan Türel Antalyasporluların isteklerini kırmayarak “üçlü” çektirdi.

Antalya’nın tarihi ve geleceği birlikte yükselecek

Antalya tarihine sahip çıkacak olan kent müzesinin en önemli projelerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan Menderes Türel, “Çünkü tarihini kaybeden bir şehir geleceğini de kaybeder. Bu sebeple burada Antalya’nın tarihi ve geleceği birlikte yükselecektir. Burada Antalya turizmini ve ticaretini canlandıracak  bir kent müzesi ve halka açık gezi alanlarının çocuk parklarının olduğu bir yaşam alanı, bir cazibe merkezi doğacak. Bu Antalya’nın gururu olacak” diye konuştu.

Yıkılmadan Önce Son Bir Kez

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir