Fotoğraftan Tuvale

Kuş misali insan aklı oradan oraya değip geçiyor. Zihni susturmanın yolu zor ama o an’da dondurup tuvale resmetmek, his ve akılla buluşan bir iz bırakmak ancak sanatçılara özgü bir yetenek. İşte bu nedenle, dalıp gittiğim resimlerde ressamın zihninde olmayı düşlerim. Her kalem ya da fırça darbesinde onunla yolculuk eden ne varsa yanında, hüzün mü, tutku mu merak ederim.

Fotoğraf sanatçılarının, zaman ve mekanın buluşmasının tarihe kanıtı olan eserlerine  baktığımda hikayesinin hayalini kurarım. Bilirim ki; asır da geçse, başka biri yine aynı hissi yaşayacak. Sanat da bunun için var ya zaten. İyi ki de var. Ölümlü yeteneklerimizin izini bırakıyoruz.

Öylesine yaşayıp gitmek değilse dileğiniz,  sanatıyla var olanlar size de ilham veriyorsa, Antalya Kültür Sanat’ın Ara Güler ve Picasso sergilerini mutlaka gezmelisiniz.

Antalya Kültür Sanat, şehrimde yeni adresim demiştim, şimdi bu özel sergileri, huzurlu atmosferi ve güler yüzlü misafirperverliği ile iyi hissetme sebebim. Gidip gördüğünüzde bana hak vereceksiniz.

Arzu Taşkın/blogger

“Sanat, ruhun zaferidir.” William Ellery Channing (1780– 1842)

Şehrimde Yeni Adresim: Antalya Kültür Sanat

Şehrimde Yeni Adresim: Antalya Kültür Sanat

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir