Karaalioğlu Parkı Semt Pazarı Oluyor

Hiç şüphesiz ki Karaalioğlu Parkı Antalya’nın en güzel yeridir. Bu güzellik ne yazık ki son zamanlarda “yöresel ürünler” adı altında denetimsiz bir pazar yerine dönüştürülmekte ve yetkililer de buna göz yummakta.

Artık neredeyse her iki haftada bir Karaalioğlu Parkı’nın eski stadyum tarafındaki girişine “yöresel ürünler” pazarı kuruluyor. Yolun bir tarafına pazar kurulurken yolun diğer tarafı da otopark olarak kullanılıyor. Her pazar kurulumunda farklı bir isim altında aynı tezgahları görüyoruz. Bazen Gaziantep, bazen Trabzon, bazen de Anadolu Köy Ürünleri ismi ile kuruluyor. Antalya’da pazar kurulacak bir yer kalmadı da mı? buna izin veriliyor anlamakta güçlük çekiyoruz.

Belli ki “yöresel ürünler” kelimeleri panayır pazarcılığının yeni ismi olmuş. Bizim mahallelerimizde her hafta kurulan pazarlarda gördüğümüz etiketler, sağlık koşullarının kontrolü, zabıtalar, pazarcılar odası görevlileri “yöresel ürünler” pazarlarına uğramıyorlar. Satılan ürünlerin yöresel olup olmadıkları kontrol ediliyor mu? bilemiyoruz ama açıkta ve pazarlarda ekmek satışının yasak olduğunu bilmemize rağmen uygulanmadığını da görüyoruz.

Umarız Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bir an önce Karaalioğlu Parkını bu tür kullanımlar için tahsis etme uygulamasından vazgeçerler.

Hiç şüphesiz ki Karaalioğlu Parkı Antalya’nın en güzel yeridir

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir