Şimdi Aspendos zamanı

Antalya’da eylül ayında yapılacaklar listesinin başına Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali’ni koyduk. 21’ncisi düzenlenecek festival, sadece Antalya’nın ve Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli kültür sanat organizasyonları arasında gösteriliyor. Festival 30 Ağustos’ta gelenekselleştiği üzere İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği Verdi’nin ünlü Aida Operası ile başlıyor.

Festival 24 Eylül tarihine kadar birbirinden görkemli yapıtlarla devam edecek. Programın detaylarını aşağıda bulacaksınız.

Kepez Belediyesi Ulusal Halk Oyunları Festivali

Kepez Belediyesi tarafından 30 Ağustos – 1 Eylül 2014 tarihleri arasında Ulusal Halk Oyunları Festivali düzenlenecek. Kepez Belediyesi’nin düzenleyeceği Ulusal Halk Oyunları Festivali, 30 Ağustos – 1 Eylül 2014 tarihleri arasında Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak. Festival sonunda ise ünlü sanatçı Latif Doğan sahne alacak. Meşe Kapısı’nda bulunan Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’nda, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Erzurum, Kocaeli, Kırklareli, Mersin ve Zonguldak halk oyunları ekipleri birbirinden iddialı performanslarını sergileyecek. Festival boyunca halka açık ve ücretsiz gerçekleşecek etkinliğin, ikinci günü 31 Ağustos 2014 tarihinde ise halk oyunları ekipleri, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla buluşacak. 11 yöre, meydanda halk oyunlarıyla görsel bir şölen sunacak. 1 Eylül 2014 tarihinde ise Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’ndaki halk oyunlarının performanslarının ardından, ünlü sanatçı Latif Doğan saat 20.00’de bir konser verecek.

Feridun Düzağaç Antalya’da

Feridun Düzağaç, 6 Eylül’de Jolly Joker Antalya’da en sevilen şarkılarını seslendirecek.

Yeni Türkü konseri

Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Serdar Barçın ve Furkan Bilgi’den kurulu efsane grup Yeni Türkü sevilen şarkıları ile 13 Eylül akşamı Jolly Joker Antalya’da.

Güldür Güldür geliyor

Ekranların beğenilen gösterisi “Güldür Güldür”, 13 Eylül’de Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleri ile buluşuyor.

Ilya Ibryaev Suluboya Sergisi

Rus ressam Ilya Ibryaev’in eserleri, 01-10 Eylül günleri Antalya Arkeoloji Müzesi’nde  sergilenecek. Sanatçı, 05-06 Eylül günlerinde de Antalya Galatasaraylılar Derneği’nde “Master Class Workshop” atölye çalışmasıyla sanatseverlerle buluşacak.

Lale Tulun Resim Sergisi

Ressam Lale Tulun’un 6. kişisel sergisi 18 Ağustos – 06 Eylül tarihleri arasında Kaş Kültür Evi’nde sergilenecektir. Yolu Kaş’a düşenler kaçırmasın.

21. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali

FESTİVAL PROGRAMI

30 Ağustos 2014 Cumartesi AIDA Opera
G. VERDI
İzmir Devlet Opera ve Balesi
03 Eylül 2014 Çarşamba NOTRE DAME’IN KAMBURU Bale
Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası C. PUGNI-B. HOINIC
06 Eylül 2014 Cumartesi OPERETLER GALASI Gösteri-Konser
Budapeşte Operet ve Müzikal Tiyatrosu
10 Eylül 2014 Çarşamba LA TRAVIATA Opera
Antalya Devlet Opera ve Balesi G. VERDI
13 Eylül 2014 Cumartesi HAREM Bale
Ankara Devlet Opera ve Balesi M. ÇİMENCİLER
17 Eylül 2014 Çarşamba ATTILA Opera
Ankara Devlet Opera ve Balesi G. VERDI
20 Eylül 2014 Cumartesi TOSCA Opera
Taormina Festival Operası G. PUCCINI
24 Eylül 2014 Çarşamba HERKÜL Opera
Antalya Devlet Opera ve Balesi G.F. HAENDEL

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir