Stadyum Oturma Odası Olursa

Geçtiğimiz günlerde blogumuzda Atatürk Stadı yıkılmadan önce son bir veda töreni düzenleyelim diye çağrıda bulunmuştuk. Çağrımızdan sonra kaşımıza çıkan ve ilgimizi çeken bir örneği paylaşmak istedik…

Almanya’nın başkenti Berlin’in futbol takımlarından Union Berlin’in stadı olan Alten Försterei Dünya Kupası 2014 maçlarını izlemek isteyenler için dev bir oturma odasına dönüştürülmüş. DÜnyanın en büyük oturma odası olduğunu belirtiyorlar.

“World Cup Living Room”  Bring Your Own Sofa (BYOS) (kendi kanepeni getir) konsepti ile geliştirilen projede binlerce futbol sever dev ekranda maçları arkadaşları ile izleme zevkine varıyorlar.

700 inçlik dev ekranın yanları retro sitil bir evin oturma odasına benzetilerek duvar kağıdı ile kaplanmış. Dünya kupasının açılış maçı olan Brezilya-Hırvatistan maçını izlemek için 780 kanepe kayıt yaptırmış ve 12 bin’den fazla kişi maçı seyretmiş.

YOU’LL NEVER SIT ALONE! (asla yalnız oturmayacaksın) Liverpool’un efsane sloganı “asla yanlız yürümeyeceksin”‘i hatırlatan koltukta hoş bir espiri olmuş.

3 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir