Tanıtım Fırsatını Eto’o’da Kaçırdık, Podolski’de Yakalayacağız

Eto’o’nun Antalyaspor’a transferi tüm dünyada haber olmuş Antalya ve Antalyaspor armaları Google’da zirve yapmıştı.

Hatta Avrupa futbolunun zirvesi Şampiyonlar Ligi’nin resmi Twitter hesabından aşağıdaki mesaj yayınlanmıştı.

Biz de blog olarak 9 Temmuz 2015 tarihinde şöyle bir çağrıda bulunmuştuk:

“Samuel Eto’o Antalya’nın Tanıtım Yüzü Olsun” demiştik.

Samuel Eto’o daha tek bir resmi lig maçına çıkmadan, “Antalya’nın gönüllü turizm elçisi” gibi çalışmaya başladı. Eto’o nun Antalyaspor’a transferi, turistik kentimiz için bugüne kadar görülmemiş bir PR çalışması oldu. Antalya, ayağına kadar gelen bu fırsatı iyi değerlendirmelidir. Eto’o yu kentin tanıtım yüzü olarak kullanabilir. Yurt dışındaki fuarlarda Türkiye ve Antalya’ya olan ilgiyi arttıracaktır.EXPO 2016 Antalya organizasyonu için de önemli bir fırsat olacağını yazmıştık.

Eto’o Antalya’nın Tanıtım Yüzü Olsun

Daha sonra 6 Ocak 2016’da bir kez daha Eto’o’nun tanıtım için önemli bir fırsat olacağını yinelemiştik. Yalnız bu sefer Litvanya’dan bir örnek de paylaşmıştık.

Antalya’nın Tanıtımı ve Eto’o

 Tabii ki zaman içinde çağrımız temenniden öteye geçemedi… Ne yazık ki herhangi bir tanıtım faaliyeti olmadı. Eto’o da ayrıldı gitti…

Geçtiğimiz yıl Antalyaspor’umuza transfer olan Alman Lukas Podolski’nin transferi sonrası kendi hesabından yaptığı sosyal medya paylaşımları ise tüm takipçilerinin beğenisini kazandı. Kimi zaman pazarda, kimi zaman turistik bir yerden yaptığı paylaşımları beğenerek takip ediyoruz.

Podolski adeta bir pazarlama ajansı gibi çalışıyor. Geçmişte Galatasaray’da oynarken de Türk Çayını dünya’ya tanıtmış Çaykur için bir tanıtım fırsatı olmuştu. Bugün basında Podolski’nin Antalya’nın tanıtım elçisi olacağını okuduk. Antalya tanıtımı için önemli bir etki sağlayacağına inanıyoruz.

Umarız Eto’o ile kaçırdığımız tanıtım fırsatını, Podolski ile yakalarız…

 

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir