Eto’o Antalya’nın Tanıtım Yüzü Olsun

Samuel Eto’o daha tek bir resmi lig maçına çıkmadan, “Antalya’nın gönüllü turizm elçisi” gibi çalışmaya başladı. Eto’o nun Antalyaspor’a transferi, turistik kentimiz için bugüne kadar görülmemiş bir PR çalışması oldu.

Şampiyonlar Ligi resmi twitter hesabından 30 Haziran 2015 günü atılan tweett’te “Şampiyonlar Ligi Efsanesi Samuel Eto’o Antalyaspor’a imza attığını duyurdu. Sırada Ronaldinho olabilir” denildi.

Bu mentionlanan bu mesaj tam 22 milyon kişiye ulaştı.

(Şampiyonlar Ligi 8.8 milyon takipçi, Eto 900 bin takipçi, Rohaldinho 12.4 milyon takipçi)

Samuel Eto’o nun Twitter’da  900 bin, Facebook’ta 6.8 milyon takipçisi var. Düşünebiliyor musunuz. Antalya’dan attığı her twet, her paylaşım, dünyanın çeşitli yerlerinde milyonlarca kişiye ulaşıyor.

Ulusal, uluslararası gazete ve televizyonlardaki, internet sitelerinde çıkan haberleri saymıyoruz bile.

Eto, tek başına “Antalya Tanıtım AŞ” gibi çalışıyor.

Bu daha başlangıç. Maçlar başladıktan sonra Eto’o nun yapacağı her hareket, attığı her golün, katlanarak yankı bulacağını düşünüyoruz.

Antalya, ayağına kadar gelen bu fırsatı iyi değerlendirmelidir. Eto’o yu kentin tanıtım yüzü olarak kullanabilir. Yurt dışındaki fuarlarda Türkiye ve Antalya’ya olan ilgiyi arttıracaktır.

EXPO 2016 Antalya organizasyonu için de önemli bir fırsat.

Eto’o ya ödenen para elbette çok konuşuluyor, kulübü maddi açıdan zor durumda bırakacağı belirtiliyor. Mutlaka Antalya iş dünyası ve turizmciler bu fırsatı değerlendirip, ellerini taşın altına koymalıdır.

Eto’nun Antalya tanıtımına yapacağı katkı düşünüldüğünde, transfere ödenen para devede kulak kalacaktır.

Sırf bu tanıtım katkısı için bile kentte yaşayan herkesin, özellikle de başta turizmciler olmak üzere iş dünyasının Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer’e teşekkür borcu olduğunu düşünüyoruz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir