Sayın Başbakan Stad Açılışı Yapabilecek mi?


Nisan ayının ilk haftası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Antalya’ya gelmiş ve bir dizi açılış yapmıştı. Şimdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Antalya’ya geliyor. O  da bir dizi “toplu açılış” gerçekleştirecek… O zaman Kılıçdaroğlu Antalya’da Stad açılışı yapabilecek mi? diye sormuştuk… Şimdi de Başbakan’a soruyoruz… (ama cevabını da biliyoruz aslında)

Antalya’nın yerel medyasından okuduğumuza göre Başbakanın açılışını yapacağı tesisler şöyle;

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingin ardından Toplu açılış töreni kapsamında, 16 okul 229 derslikli, 200 yataklı Öğrenci Pansiyonu, 5 Okul Spor Salonu, Aile Sağlığı Merkezi, 16 Spor Sahası ve Tesisleri, Cami Restorasyonu, 4 Kültür Merkezi, Müze Onarımı ve Tiyatro Salonu, 4 Kamu Hizmet Binası ve Tesisi, 42 İçme Suyu Tesisi, 17 Sulama ve Taşkın Koruma Tesisi, Alanya Dim Hidroelektrik Santrali, 18 İlçe Köy Yolları Asfaltı olmak üzere 130 milyon TL üzerinde 126 yatırım Antalya’ya ve Antalyalılara kazandırılmış olacak”

(Bu arada bu okulların, Aile Sağlı Merkezinin, Spor Sahası’nın, Kültür Merkezlerinin, Kamu Binalarının ismini niye yazmazlar… Açılışı yapılan yeni tesislerin ismini adresini bilelim Antalyalı olarak oralardan da yararlanalım)

Gönül isterdi ki Sayın Başbakan Antalya’da;

– Süleyman Erol Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun,

– Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının,

– Eski Otogar Alanında Yer Alan İş Merkezinin,

– Doğu Garajı Çukurundaki İş Merkezi ve Bahçesindeki Arkeolojik Parkın,

– Antalyaspor Stadının,

– Modern Balıkçı Barınağının,

-Kapalı spor salonunun,

-Dokuma ve Lara  kent parklarının

AÇILIŞINI YAPSIN…


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir