2020’nin 50 Dijital Antalyalısı

 

Geçtiğimiz yıllarda “Dijital Antalyalılar” başlığıyla hazırladığımız yazılarımız ile sosyal medyada beğenerek, ilgiyle takip ettiğimiz kullanıcıların kısa listesini hazırlayıp takipçilerimizi haberdar etmeyi hedeflemiştik. İlk “Dijital Antalyalılar” yazımızı 2013 yılında yayınlamış oldukça da ilgi çekmişti. Ancak bunun bir yarışma olduğunu düşününler bile çıkmıştı. Bir kez daha hatırlatalım. Bu bir yarışma veya anket değil.

Amacımız; önceliği Antalya olan, bu doğrultuda sosyal medyayı etkili kullanan, kent için beğendiğini de, eleştirisini de söylemekten çekinmeyen, tartışma etiğine uyan, gezen, yazan, paylaşan ve bunu yaparken de öne çıkan isimleri hem kamuoyuna tanıtmak, hem de iletişim kurmaya özendirici olmak. Biz bu sayede her yıl birçok yeni takip edilecek isimlere ulaşıyor, onları tanıyoruz.

Dijital Antalyalılar listemizi oluştururken; listemizde yer alan isimlerin takipçi sayılarını, RT sayılarını dikkate almıyoruz. Antalya ile ilgili paylaşımlarını keyifle ve ilgiyle takip ettiğimiz, gözlemlerine önerilerine değer verdiğimiz kullanıcıları listeliyoruz. 7 yıl önce listemizi hazırlarken mümkün olduğu kadar çok ismi paylaşmaya çalışıyorduk ancak zaman içinde kullanıcı sayılarının artması ile bu şeklide listelemenin pek de mümkün olamayacağını gördük. Bu yıl listemizi 50 kişi ile sınırlamak zorunda kaldık. Sözü uzatmayalım. Sürçü lisan ettiysek affola.

 

MÜNİR KARALOĞLU
Münir Bey için sosyal medyayı en iyi kullanan bürokrattır desek abartmış olmayız diye düşünüyoruz. “Antalya Merhaba” sosyal medya hesabıyla Antalya’nın güzelliklerini dünyaya tanıtırken katıldığı etkinlikleri ve toplantıları sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayan, emoji kullanımları ile paylaşımlarını zenginleştiren dijital bir Antalyalıydı. Pandemi sürecindeki bilgilendirme ve takipçilerini muhatap alarak verdiği cevaplarda beğeni kazanmıştı. Antalya’dan ayrılırken ilçeler ile ilgili yaptığı veda paylaşımı da hepimizin beğenisini kazanmıştı. Merak edenler buradan okuyabilir.

MENDERES TÜREL 

Belediye başkanlığı görevinden sonra da etkin bir şekilde sosyal medyayı kullanmaya devam ederek bire bir iletişim de de başarılı örnekler sergiliyor. Zaman zaman Antalyaspor forması ile sabah sporundan zaman zaman evinden ve işyerinden paylaşımlar yaparken Kalekapısı eşrafının yakından tanıdığı Sebahattin Oduncuoğlu (Sabuş) ağabeyimizin vefat haberini de ilk ondan öğrenmiştik.

HAKAN TÜTÜNCÜ

Eminiz ki Hakan Tütüncü’de iletişime dair bir formül ya da sihirli bir çubuk var. Mecra fark etmiyor ister dijital ister birebir olsun Tütüncü ile iletişime geçen herkes etkileniyor. Samimi ve doğal paylaşımları oldukça beğeni topluyor. Kimi zaman Ankara’dan aldığı bir müjdeyi bir bakanlığın koridorunda bekletmeden video paylaşımla hemşerilerine iletirken kimi zaman evinin mutfağında gönlünden geçen bir mesajı paylaşıyor.

ATAY USLU

Antalya’nın batısı ondan soruluyor. Antalya’nın kültürel ve manevi zenginliklerine yönelik çalışmaları ile dikkat çeken Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu “Sufi Yolu Projesi”ni sosyal medya hesaplarından birçok kişiye tanıtmıştı. Pandemi sürecinde portakal demlikli “evde kal Antalya” illüstrasyonlu paylaşımı da oldukça ilgi çekti.

ÜMİT UYSAL

Dijital demokrasi konusunda Antalya’ya çağ atlattı, Türkiye’ye örnek oldu. Komşu Meclisi ile başlatılan çalışmalarda belediyenin bütçesinin dijital ortamda komşularının görüşlerine ve önerilerine sunması büyük bir başarı örneği oldu. Ayrıca birebir paylaşımlarındaki samimiyeti ve çözüm odaklılığı da beğeni topluyor.

NİZAMETTİN ŞEN

Nizamettin ağabeyimiz dijital Antalyalıların ilklerindendir. Twitter paylaşımlarına 2009 yılında başlamıştır. Gerek Antalya Tanıtım Vakfı başkanlığı sırasında gerekse sonrasında Antalya’yı dünyaya tanıtmak için dijital mecrayı en etkili şekilde kullanan bir dijital Antalyalıdır. 2020 yılında da Antalya tanıtımı için aynı performansla dijital mecraları kullanmaya devam etti.

NEVZAT ÇEVİK

Hoca, adeta Antalya Ansiklopedisi. Her paylaşımı başka bir bilgi başka bir zenginlik katıyor. Yaz dönemi kazı sezonu ile birlikte Antalya’nın zenginliklerini topraktan çıkarırken paylaşımları sayesinde anlık olarak şahitlik etmek müthiş bir keyif veriyor.

HAVVA İŞKAN

Patara Kraliçesi demek geliyor içimizden. Patara kazıları ile özdeşleşen Havva Hoca’nın tüm paylaşımları büyük beğeni topluyor. Kimi zaman kazı alanındaki yılanların aşkının fotoğrafı ile bizleri şaşırtırken kimi zaman da deniz üzerindeki hortum paylaşımı ile ürperiyoruz. Bazen de Havva Hoca’nın paylaşımlarını ulusal haber sitelerinde haber olarak görüyoruz ancak ne yazık ki haberi yapanlar kaynak belirtme zahmetine girmiyorlar.

KENAN KEMANELER

Kenan Kemaneler’in Antalyaspor ve Antalya paylaşımları ilgiyle takip ediliyor. Kimi zaman Torosların zirvesinde Antalyaspor bayrağını dikerken, kimi zamanda sosyal medya mesajları ile müzenin önünde varyantın üzerine Antalyaspor bayrağı diktirirken görebilirsiniz. Paylaşımlarından bu şehri ne kadar çok sevdiğini ve sahip çıktığı hemen anlaşılır. Üstelik desteğini de eleştirisini de açık yüreklilikle belirtir. Tam bir “şehri müdafa” tutkunudur. Tüm paylaşımlarını ilgi ile takip ediyoruz.

EMRE OĞUZ BAYCIN

Namı diğer “PiyazTheOz”. Farklı bir perspektiften yaptığı Antalya’mızla ilgili paylaşımlarını ilgiyle takip ediyoruz. Paylaşımda bulunduğu grafik çalışmaları ve fotoğraflarla beğeni topluyor. Yakın zamanda “tiktokçu parkı” paylaşımı ile de kente dair tespitlerinde yüzümüzde bir tebessüm oluşturuyor.

KORAY GEÇGEL

Antalyaspor ile ilgili doğru bilgilere onun aracılığı ile ulaşıyoruz. Gazeteci Koray Geçgel yıllardır çizgisini bozmadan bizleri kaynağından bilgilendirmeye devam ediyor.

MURAT ÖZGEN

Antalyaspor ve Antalya’da spor ile ilgili mutlaka takip edilmesi gereken kişilerin başında geliyor. Onun sayesinde kimi zaman hentbol maçından kimi zaman voleybol maçından haberdar oluyoruz.

ALİ BULDU

Dijital mecrada Antalya’nın haber kanalı diyebiliriz. Antalya’da olup biteni ve birçok haberi onun paylaşımlarından öğreniyoruz. Haber harici de Antalya’nın güzelliklerini, bilmediğimiz simalarını onunla keşfediyoruz.

AYLA ÇEKİÇ

Gazeteci Ayla Çekiç kente ilişkin gözlemlerini hem köşesinden hem de sosyal medya hesaplarından paylaşmaktadır. Kente ilişkin tespitlerini açık yüreklilikle paylaşan Ayla Çekiç 2020 yılında da önemli paylaşımları ile gündem oluşturmaya devam etti.

ERKUT ÖZEN

Keşfet.tv ile hem blog hem de sosyal medya paylaşımları yapan turizmci Erkut Özen yurtiçi ve yurtdışı birçok noktadan ilginç paylaşımlar yapmaktadır. Erkut Özen’in “Antalya Kamp Alanları: Adım Adım Antalya’nın Kamp Yerleri” yazısı özellikle pandemi döneminde birçok tatilci için önemli bir rehber oldu. Youtube kanalından paylaştığı Perge Vlog’unu izlemediyseniz mutlaka izleyin.

TOLGA CÖMERTOĞLU

Turizmci Cömertoğlu bu yılda daha çok Antalya ve Antalyaspor sevdası ile ön plana çıktı. İçten paylaşımları ile bazen Antalyaspor için bazen Antalya esnafı için başlattığı kampanyalar ile birçok kişinin takdirini kazanmaya devam etti. Paylaşımlarına tüm samimiyetini içtenlikle eklemeyi başarabilen Cömertoğlu bu yılda birçok kişinin hem duasını hem de takdirini kazandı.

YELİZ GÜL EGE

Antalya Tanıtım Vakfı başkanlığı görevini yürüten Yeliz Gül Ege pandemi döneminde Antalya tanıtımı için farklı yollar geliştirmeyi başardı.  DJ Burak Yeter ile ‘Müzikle kal, Antalya’yı hayal et’ projesi ile Konser ve festivallerin iptal edildiği süreçte dijital ortamlarda düzenledikleri konserler ile Antalya Tanıtımına katkı sağlamaya devam etti.

DAVUT ÇETİN

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin pandemi dönemi ile başlayan kısıtlamalarda  ve işletmelere yönelik desteklerde sürekli üyeleri ile dijital ortamda iletişim halinde oldu.  Üyelerinin sıkıntılarının çözümü ve ilgili mercilere iletilmesinde yoğun çaba harcadı. Bilgi kirliliğin yoğun olduğu dönemde dijital mecraları etkili kullanana Başkan Davut Çetin önemli bir referans kaynağı oldu.

ALİ ÇANDIR

Antalya Ticaret Borsası başkanı Ali Çandır tam bir dijital Antalyalı. Antalya Twitdaşları’nın kuruluşundan itibaren dijital mecraları en etkili kullanana Antalyalıların başında geliyor. Şimdi Antalya Zamanı etiketi ile başlattığı farkındalık çalışmaları ile sosyal medyada Antalya temalı binlerce paylaşımın yapılmasına öncülük etti. Bu yıl da coğrafi işaretlerin ülke genelinde önemini dijital platformlarda “Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganı ile şehir şehir anlatmaya devam ediyor.

AHMET BOZTAŞ

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat ve Side bölgesinin dijital platformlarda tanıtımında müthiş bir performans sergiliyor. Bölgeye yönelik açılan tanıtım hesapları birçok kişinin beğenisini kazandı. Pandemi döneminde de üyelerinin sıkıntılarını dijital ortamlarda aktarmaya devam ediyor.

IŞIK YARGIN

İş insanı Işık Yargın, Batı Akdeniz Bölgesinde girişimciliğin yaygınlaşması için her yıl artan bir ivmede çaba sergiliyor. ANSİAD Girişimcilik Günleri kapsamında yürütülen çalışmaları dijital platformlarda takipçileri ile buluşturmaya devam ediyor. Işık Hanım’ın paylaşımları sayesinde yeni fikirler ve girişimciler hakkında bilgimiz oluyor.

AYLİN AYAZ YILMAZ

Aylin Hanım bir koltukta o kadar çok karpuz taşıyor ki hangisinden bahsedilse bir diğeri eksik kalacaktır. Kadınları iş hayatına sokmak amacıyla kurulan Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı çalışmaları ile yakından takip ettiğimiz Aylin Hanım aynı zamanda çok güçlü bir kaleme sahip. Kitap kulübü paylaşımları, gezi yazıları paylaşımları ile de fark oluşturmaya devam ediyor.

MEVLÜT YENİ

Antalya gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, her yıl dijital Antalyalılar listesinde mutlaka yer almaktadır. Yıl içinde yaptığı paylaşımlar ile hem bizleri birçok noktada bilgilendirmekte ve haberdar kılmakla birlikte hem de kente ilişkin gözlemlerini, hassasiyetlerini paylaşarak ilgili mercileri uyarmaktadır. Sosyal medyadan yaptığı canlı yayınlarla da konuklarını bizlerle buluşturmaya devam etmektedir.

DOĞAN BALAKAN

Sahil Antalya Yaşam Parkı ALSE Genel Müdürü Doğan Balakan etkili bir kent gözlemcisi. Antalya için yürütülen projeleri, çalışmaları yeri geldiğinde eleştiren yeri geldiğinde takdir eden paylaşımları ile kente dair önemli paylaşımlarda bulunuyor. Balakan’ın paylaşımları ile yerel yönetimler tarafından düzeltilen birçok uygulamayı takip ettik.

EZGİ DURSUN

Slow Food Antalya Lideri Ezgi Dursun’un paylaşımları sayesinde yerellik ve gıda farkındalığı konusunda önemli bilgiler edindik. Yürütmüş olduğu “Antalya Tarhanaları” belgeseli çalışması ile kendisini tanıma fırsatı bulduğumuz Ezgi Hanım’dan bu yıl da çok şey öğrendik. İtalya Torino’da 2 yılda bir düzenlenen “Salone del Gusto” dünya buluşmasında içeriğinde süt ürünü bulunmayan tek tarhana örneği olan Manavgat’ın Ekşi Tarhanası’nı dünyaya tanıtma fırsatı bulan Ezgi Dursun, Antalya lezzetlerini dünya ile paylaşıp tanıtmaya devam ediyor. Ezgi Hanım ile yapmış olduğumuz sohbetin detaylarını merak ederseniz, buraya tıklayarak tamamını okuyabilirsiniz.

EBRU NALAN SÜLÜN

Dijital mecraların en beğendiğimiz özelliği daha önce tanıma fırsatı bulamadığımız kişileri takip ettiğimiz bir başkasının paylaşımı ile tanıma imkanına sahip oluyoruz. Ebru Hoca’yı da bu şekilde tanıma fırsatımız olmuştu. Kendisini tanıyınca da Antalya’da sanat denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başardığını gördük. Ebru Hoca’nın paylaşımları ile çok şey öğrenmeye devam ediyoruz.

LUKAS PODOLSKİ

Geçtiğimiz yıl Antalyaspor’umuza transfer olan Alman Lukas Podolski’nin transferi sonrası kendi hesabından yaptığı sosyal medya paylaşımları tüm takipçilerinin beğenisini kazandı. Kimi zaman pazarda, kimi zaman turistik bir yerden yaptığı paylaşımları beğenerek takip ediyoruz. Podolski adeta bir pazarlama ajansı gibi çalışıyor. Son olarak Patara’nın tanıtımı için objektif karşısına geçtiği tanıtım filmi de sosyal medyada büyük beğeni topladı.

İLHAMİ KAPLAN

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı olan İlhami Kaplan aynı zamanda eski bir hakem olması dolayısıyla çok yönlü paylaşımlarıyla ilgi çekiyor. Antalyaspor için yaptığı değerlendirmeleri sosyal medyadan ilgi ile takip ediliyor. Ayrıca KONYSİAD’ın çevrimiçi düzenlediği toplantılarla da üyelerini önemli konularda bilgilendirmeyi başarıyor.

ÇETİN OSMAN BUDAK

CHP Antalya milletvekili Çetin Osman Budak, ekonomiye ilişkin önemli paylaşımları ile ulusal kamuoyunda dikkat çekiyor. Aynı zamanda Antalya’da yapılan uygulama ve düzenlemeler ile de ilgili olarak farkındalık oluşturmaya, kamuoyunu bilgilendirmeye de çaba gösteriyor.

MEHMET ALİ DİM

Alanya basının duayeni, Yeni Alanya Gazetesi ve Dim TV’nin sahibi Mehmet Ali Dim, Alanya’nın sesini dijital dünyada da duyurmaya devam ediyor. Alanya ile ilgili paylaşımları ilgi ile takip ediliyor.

TESLİME TOSUN

Ne yazacaksa ne söyleyecekse açık yüreklilikle ifade ediyor. Kalemi çok keskin. Yeri geldiğinde bir başka meslektaşının duyurduğu röportaj anonsunu “kıskandım” diyerek alkışlayabiliyor. Antalya’da yapılanların özellikle arka planını merak ediyorsanız mutlaka takip etmelisiniz.

PELİN GEL

Gazeteci Pelin Gel, Hürriyet Akdeniz’de Antalya ekonomisinin nabzını tutmaya devam ediyor. Sosyal medya paylaşımlarıyla da Antalya ekonomisin sesi oluyor. Firmalarımızın başarılarını, bölge ekonomisindeki gelişmeleri onun paylaşımları ile öğreniyoruz.

HANDE CANLIKAN

İletişimci Hande Canlıkan, keyifle takip edilecek bir dijital Antalyalıdır. Antalya ile ilgili birçok güzelliği sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaşıyor. Bazen Akdeniz’in sesini dinletirken, bazen güneşin doğuşunu izlettiriyor. Antalya ile ilgili güzellikleri ulusal çapta öne çıkmış gazeteciler ve popüler hesap sahipleri ile de paylaşarak farkındalık oluşturuyor.

HATİCE ÖZ

İş insanı Hatice Öz, Antalya iş dünyasında pozitif paylaşımları ile dikkat çekiyor. Bazen katıldığı toplantılar sonrasında, bazen çalışma masasından yaptığı paylaşımlar ile takipçilerine motive edici mesajlar veriyor.

AYŞEN HAMAMCIOĞLU

Makine mühendisi Ayşen Hamamcıoğlu’nu meslek örgütlerinde yöneticilik yaptığı sırada takip etmeye başladık. Ar-Ge ve teknoloji konularında özellikle çocuklarda oluşturmaya çalıştığı farkındalık çalışmaları ilgiyle takip ediliyor. Ayşen Hanım’ın sosyal medya hesaplarından #Özümdensözüm etiketi ile yaptığı paylaşımlarda beğeni topluyor.

ALP ÖZEL

Turizmci Alp Özel hem sektörü hem de kente özgü paylaşımları ile dikkat çekiyor. Adeta şehir otellerinin sesi olan Özel, Kesik Minare restorasyonu için yapmış olduğu paylaşımlarla da ilgi çekmiş, kamuoyu oluşturmuştu.

EMRAH KOZAN

Pixel Akademi kurucusu ve CEO’su Emrah Kozan dijital dönüşüm ve tasarım odaklı düşünce konularında yürüttüğü çalışmalara ek olarak her yıl düzenlediği ve artık gelenekselleşen Akdeniz Bilişim zirvesi ile de Antalya’da dijital dünyaya yönelik dikkat çekmeye devam ediyor.

ALİ CEM BAŞARIR

Antalya Bilim Üniversitesi öğretim görevlisi ve teknoloji yönetimi uzmanı olan Ali Cem Başarır, dijital strateji ve dijital dönüşüm mimarisi konularında saygın bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahip. Kendisinin özellikle Linkedin paylaşımları büyük ilgi çekiyor.

EBRU ÇENGELOĞLU

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği basın danışmanı olan Ebru Çengeloğlu, kente ilişkin gözlemleri ve eleştirileri ile dijital Antalyalılar listesinde ilgi ile takip ediyoruz. Toplu taşımaya ilişkin paylaşımları ile Antalyalıların sesi oluyor.

SEVGİ KUNUT AÇAN

Antalya iş dünyasında başarılı projelere danışmanlık yapan Sevgi Kunut Açan’ın, YouTube kanalındaki içeriklerini beğenerek takip ediyoruz. Doğallık ve minimalizm temalı hazırlanan videoları izlemenizi tavsiye ederiz. Umarız Sevgi hanım bu yıl içerik paylaşım sıkılığını artırır.

ÖNDER KOCA

Önder Koca, Instagram dünyasının en çok tanınan fotoğrafçılarından. Türkiye ve dünyada birçok ödüllü projeye imza atan Koca, adeta Türkiye’nin tanıtım elçisi. Antalya ile paylaştığı fotoğrafları da dünya’nın birçok farklı noktasındaki takipçileri tarafından büyük beğeni topluyor.

HÜSEYİN ÇİMRİN

‘Antalya’nın hafızası’ olarak tanınan, Antalya araştırmacısı, tarihçi, yazar Çimrin’in Antalya hakkında çok sayıda kitabı bulunmaktadır. Hüseyin Çimrin’in Facebook paylaşımları da Antalya’nın geçmişine yolculuk yapıp bu kenti daha iyi tanımak isteyenler için eşsiz bir hazine sunuyor. Son olarak aralık ayında seri olarak paylaştığı Balbey Mahallesi fotoğrafları hepimiz çok beğendik.

HALİL ÖNCÜ

Gazeteci Halil Öncü Turizm Dosyası haber sitesi ile bu yılda turizm sektörünün sesi olmaya devam etti. Paylaştığı video haberler ile sektör temsilcilerini kamuoyu ile buluşturuyor.

MUSTAFA ÜNAL

Akdeniz Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal özellikle rektörlüğü döneminde yaptığı paylaşımlarla başta öğrencileri olmak üzere takipçilerinin beğenisini toplamayı başardı. Öğrencilerin twitter üzerinden sordukları sorulara esprili cevaplar veren Mustafa hoca’nın pandemi döneminde öğrencilerine sağladığı kolaylıklar da unutulmayacak.

DORUK ÖZKAN

Likya Şarapları ailesinin bir ferdi olan Doruk Özkan Antalya’nın başka bir zenginliğini tanıtıyor. Elmalı bölgesinde yetiştirdikleri üzümlerle elde ettikleri Likya Şaraplarını ve Toros lezzetlerini sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaşıyor.

TANSU DURAN

“Antalya’nın Çocukları” kitabının yazarı Tansu Duran, Antalya’yı çok seven ve şehrin aşk hikayesini yazmış bir gönül adamı. Duran 2020 yılında da gördüklerini, düşündüklerini sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaşmaya devam etti. Antalyaspor için yaptığı paylaşımlar ilgi ile takip ediliyor.

ANASTASIA P. ÇETİNKAYA

Anastasia Petrova Çetinkaya’yı ilk olarak Alanya Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı olduğunda sosyal medyadan tanımış, takip etmeye başlamıştık. Anastasia Hanım özellikle Antalya’nın ve özellikle Alanya’nın tanıtım ajansı gibi çalışıyor. Rusya’nın çeşitli haber kanallarında, dergi ve gazeteleri ile radyolarında Alanya’nın turizm ve ticaret potansiyelini anlatıyor. Çetinkaya sadece Alanya’yı tanıtmakla kalmıyor, Alanya için gözlemlerini de takipçileri ile paylaşıyor.

BERKAY BAHAR

Bahar Gıda ve Antalyaspor yöneticisi Berkay Bahar sosyal medyayı etkili kullanan Antalyalılardan. Belki bu nedenle de Antalyaspor ile ilgili eleştirisi, talebi olanlar sosyal medyada hep onu etiketliyor. Takipçilerini muhatap alması, talep ve eleştirilere samimi cevaplar vermesi dikkat çekiyor.

NİZAMETTİN SAĞIR

Avukat Nizamettin Sağır, Antalya siyasetinin en etkili aktörlerindendir. Geçmişte MHP ve İYİ Parti’de il başkanlıkları görevlerini yürütmüş olan Sağır, bir bugün bir partide görev almasa dahi paylaşımları, önemli tespitleri ile gündem belirlemeye devam ediyor.

MUHARREM KOÇ

Antalya iş dünyasının önemli oluşumlarından “Salı Grubu” başkanı Muharrem Koç, etkin bir sosyal medya kullanıcısı. Toplantılarına davet ettikleri kişilerin sunumlarından edindiği bilgi ve izlenimleri takipçileri ile paylaşıyor.

3 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir