Doğa harikası Kurşunlu Şelalesi’nin çehresi değişiyor

Kurşunlu Şelalesi Antalya’nın cennet köşelerinden biri. Serin suları, doğal havuzları, bitki örtüsü ile Antalyalılar’ın ve turistlerin en önemli uğrak noktalarından biri.

Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkında İncelemelerde bulunan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bölgenin yeniden düzenlenerek turistik açıdan daha etkin ve verimli değerlendirilmesini istedi.

Valimiz Münir Karaloğlu, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Rölöve ve Anıtlar Müdür Vekili Cemil Karabayram, Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel ile meşhur şelalenin de bulunduğu Kurşunlu Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundu.
33 hektarlık bir alanı kapsayan ve içerisinde manzara seyir terasları, çocuk parkı, restoran, otopark, gezinti patikaları, içme suyu ve çeşitli sosyal imkânların bulunduğu parkı gezen Vali Münir Karaloğlu, Kurşunlu’nun adeta bir cennet olduğunu ancak turizm açısından daha verimli ve etkin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Antalya Havaalanına ve şehir merkezine yarım saatlik mesafede bulunan ve adeta bir cennet olan böyle önemli bir değerin Ortadoğu pazarı için ve özellikle de Arap turistler için ilgi çekici olabileceğine de değinen Vali Karaloğlu, parkı daha cazip hale getirecek çalışmaların yapılması talimatını verdi.

vali

Yeni Düzenlemeler Yapılsın

Antalyalıların dahi çoğunun Kurşunlu Tabiaat Parkı’ndan haberdar olmadığına dikkat çeken Vali Karaloğlu, “Burayı kendi halinde bırakamayız. Turizme daha aktif bir şekilde kazandırmalıyız. Antalyalıların ve Antalya’ya gelen bütün misafirlerimizin istifade edeceği bir hale getirmeliyiz. Bunun için öncelikle yeni düzenlemeler, sosyal ve kültürel imkânlar oluşturmamız gerekir. Hem yerli hem de yabancı misafirlerimiz için etkinlikler, organizasyonlar gerçekleştirmeliyiz” dedi.

Daha Güçlü Bir Marka Olmalı

Bunun için ilgili tüm kurumların seferber olmasını ve bir an önce gerekli çalışmaların yapılması talimatını veren Karaloğlu, “Turizmde, artık yeni alternatifler oluşturmamız, misafirlerimize yeni şeyler sunmamız lazım. Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı, Antalya’nın yeni ve güçlü markalarından biri olmalı. Bunu hep birlikte yapacağız, yapmalıyız” şeklinde konuştu.
Kaynak: Antalya Valiliği

08

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı;
1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılan Kurşunlu Tabiat parkı Antalya merkeze 22 km.; Aksu’ya ise 7 km’lik mesafededir. Sağlıklı orman dokusu ve zengin bitki topluluğu örneklerinin ilgi çekici su ve kaya formlarıyla bütünleştiği eşsiz bir doğal peyzaj özelliğine sahip olması sebebiyle, 1991 yılında 586 hektarlık bölümü Tabiat parkı ilan edilmiştir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir